Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb concept 4 autozurnal.com 3 Thumb concept 4 autozurnal.com 2 Thumb concept 4 autozurnal.com 1

BMW vo Frankfurte ukázalo novú X6 a šokovalo ľadvinkami

Na autosalóne Frankfurt 2019 BMW ukázalo veľkého imagemakera, nové BMW X6, ktoré je aj na Slovensku veľmi obľúbené. Uvidíte tiež ten najčiernejší lak z čiernych a doslova šokujúce sú ľadvinky na novom BMW Concept 4, ktorý je predobrazom budúceho BMW 4. Nech sa páči. 

BMW Concept 4 

Okrem nových sériových modelov v podobe BMW 1, X63 TouringM8 a 8 Gran Coupé donieslo BMW do Frankfurtu niečo veľmi zaujímavé. BMW Concept 4 približuje rysy budúceho najnovšieho BMW 4. Bočná línia je veľmi elegantná a športová, integrované krídlo tzv "ducktail" perfektne dopĺňa pohľad na bočný profil prisatej karosérie. Pripomína zmenšené BMW 8, samozrejme v pozlátku konceptu. Spredu však do očí udrú obrovské ľadvinky, ktoré vzbudia opäť dávku kontroverzie. Novinka sa inšpirovala horizontálnymi ľadvinkami niekdajšieho BMW 328. 

bmw iaa 2019

Nové BMW X6 

BMW X6 bolo v roku 2008 prvé, ktoré prinieslo do triedy SUV "kupé" štýl a línie. Aj keď mnohí ho považovali za zbytočné auto, pre BMW bolo X6 veľmi úspešným krokom a zákazníkov, ktorí chceli oproti X5 väčšiu dávku štýlu, si nachádza ľahko doteraz. Nečudo, že po jeho úspechu ho začali kopírovať ďalší výrobcovia. Na novej generácii spredu vidieť rysy X5, dominujú mu rozmerné ľadvinky, ktoré môžu byť podsvietené. Nedosahujú však veľkosti BMW 7 a X7. Zozadu pohľad zaujmú svetlá v štýle posledných BMW 8 a 8 Gran Coupé - nízke a široké, ktoré opticky SUV kupé ešte viac rozširujú.