Continental 05 2020 1140x190
Thumb avis slovensko ku pil sto sprinterov 1 Thumb avis slovensko ku pil sto sprinterov 2 Thumb avis slovensko ku pil sto sprinterov 3 Thumb avis slovensko ku pil sto sprinterov 4 Thumb avis slovensko ku pil sto sprinterov 5

AVIS Slovensko kúpil sto Sprinterov

Sieť autopožičovní AVIS pôsobiacich na Slovensku rozširuje svoju ponuku o 100 dodávkových vozidiel Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI s objemom nákladného priestoru 11 m3, so 105-kilowattovým motorom, s automatickou prevodovkou a praktickou nadštandardnou výbavou. 

Dôležitú súčasť ponuky požičovne automobilov AVIS Slovensko tvorí segment veľkých vanov. Využívajú ich na rôzne účely súkromníci aj podnikatelia, ktorí si od začiatku júna môžu vyberať zo sortimentu bohatšieho o 100 dodávok z nového modelového radu Sprinter. Vozidlá s dĺžkou 5932 mm a vysokou strechou poskytujú objem nákladného priestoru 11 m3, úložnú plochu 5,5 m2 a užitočné zaťaženie 1216 kg. Maximálna celková hmotnosť týchto vanov je 3500 kg, čiže na vedenie vozidla stačí vodičské oprávnenie skupiny B. Motor 314 CDI so zdvihovým objemom 2143 cm3 dosahuje najväčší výkon 105 kW (143 k) pri otáčkach 3800 1/min a maximálny krútiaci moment 330 Nm v rozsahu otáčok 1200 – 2400 1/min, prevodovka je automatická 7G-TRONIC PLUS. Sériová výbava obsahuje okrem iného elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, adaptívne brzdové svetlo, dvojité predné sedadlo spolujazdca, asistenta pre korigovanie vplyvu bočného nárazového vetra, komunikačný modul LTE pre digitálne služby a automatické riadenie osvetlenia. Autopožičovňa AVIS Slovensko si objednala aj viacero užitočných prvkov z ponuky príplatkovej výbavy: poloautomatickú klimatizáciu TEMPMATIC, multimediálny systém MBUX so 7-palcovou obrazovkou, navigáciu, združený prístroj s farebným displejom, tempomat, parkovacieho pilota s cúvacou kamerou či predprípravu pre montáž ťažného zariadenia. 

„Veľmi sa tešíme, že spoločnosť AVIS Slovensko sa opäť rozhodla práve pre značku Mercedes-Benz. Je to potvrdením vzájomnej dôvery a zároveň naším záväzkom poskytovať služby na najvyššej úrovni,“ povedal Stephan Moebius, generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia (na snímkach druhý sprava). Symbolický kľúč od novej flotily odovzdal Jurajovi Šulhaňovi, obchodnému riaditeľovi spoločnosti AVIS Slovensko (na snímkach druhý zľava), ktorý dodal: „Nové vozidlá Sprinter presviedčajú svojou variabilitou, spoľahlivosťou a vysokou úžitkovou hodnotou. Ich všestrannosť pokrýva rozmanité požiadavky našich zákazníkov. Bohato vybavené vozidlá prinesú nevídaný komfort a tým nastavia nový vysoký štandard v oblasti prenájmu.“ 

Podľa Jána Novotného, vedúceho predaja úžitkových vozidiel v Mercedes-Benz Slovakia, je táto objednávka flotily vozidiel Sprinter jeden z vrcholov dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou AVIS, ktorá sa začala v roku 2015. „Mnohí naši zákazníci tvrdia, že pri šoférovaní Sprintera majú pocit ako v osobnom aute a to nielen z hľadiska manévrovania s vozidlom, ale aj z hľadiska komfortu a ergonómie ovládania. Preto verím, že aj zákazníci spoločnosti AVIS Slovensko ocenia výnimočné vlastnosti, ktoré prináša značka Mercedes-Benz do segmentu úžitkových vozidiel,“ uviedol na margo kontraktu.