Thumb 1 Thumb 86781 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86796 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86785 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86787 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86791 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Default Thumb 86792 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86794 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86799 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86795 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86800 large prehlad prvoaprilovych zartikov farebna fabia a ako sa clarkson pobil Thumb 86800 large prehlad prvoaprilovych zartikov farebna fabia a ako sa clarkson pobil Default Thumb 86799 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86797 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86798 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86795 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86796 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86793 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86794 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Default Thumb 86792 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86791 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86789 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86790 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86788 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86786 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86787 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Default Thumb 86784 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86785 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86782 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86783 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 86781 large prehlad aprilovych zartikov farebna fabia a video ako sa clarkson pobil Thumb 81a Thumb 82a Default Thumb 83a Thumb 84a Thumb 85a Thumb 87a

Automobilky sa na prvého apríla predháňajú, ktorá bude originálnejšia

Prvý aprílový deň sa tradične nesie v znamení viac či menej podarených vtipov. Imúnne nie sú ani automobilky, ktoré si pre svojich fanúšikov vymýšľajú v skutku originálne novinky, aby ich pobavili. Pripravili sme prehľad toho, čo marketingové oddelenia jednotlivých značiek zverejnili počas tohtoročného a minuloročného "dňa bláznov".

Mini skúša zaujať hipsterov

Aj keď móda "hipsterstva" vraj pomaly vymiera, britská značka Mini predsa len skúša loviť v týchto vodách. Pripravila špeciálnu verziu svojho malého hatchbacku, určenú hipsterom. Špecialitou sú staromódne trojlúčové disky kolies, kazetový prehrávač namiesto moderného multimediálneho systému alebo špeciálne fólie na oknách. Čalúnenie sedadiel ušili zo starej "džínsoviny". Keďže hipsteri údajne obľubujú bicykle bez prehadzovačiek, aj Mini má iba jeden prevodový stupeň pre jazdu dopredu a spiatočku. 

Ozajstná Škoda Snowman

O názve Snowman médiá špekulovali v súvislosti s novým veľkým športovo-úžitkovým vozidlom značky Škoda. Česi ho napokon aplikovali na ratrak. Jeho elegantný dizajn sa nesie plne v "Kabaňovskom" štýle. Technika je plug-in hybridná, má kombinovaný výkon 295 kW (401 k) a ratrak rozbehne až na rýchlosť 20 km/h. Predaj začne v decembri s cenou od 280 000 eur.

Dáždnik pre psa

Britský importér značky Škoda vyrukoval s tvrdením, že dážď na Ostrovoch je najmokrejší a zápach mokrého psa v aute nepríjemný. Preto vlajková loď Superb dostala do výbavy okrem klasických dáždnikov, aj menšie, určené štvornohým miláčikom. Vývoj vraj bol náročný - Briti najprv doma nachytali dažďovú vodu, s ktorou odcestovali do Českej republiky, kde dáždnik vznikal.

Strecha na góly

Citroën nedávno predstavil zhŕňaciu plátenú strechu na svojom najmenšom modeli C1. Rovnakú technológiu použil na strechu domovského štadióna futbalového klubu Arsenal Londýn. Diaľkový ovládač dostane vždy jeden z fanúšikov, ktorý by mal strechu odhrnúť tak, aby slnko svietilo do očí súperovho brankára. Vďaka novej streche padne za sezónu o štyri až šesť gólov viac. Aspoň tak to tvrdia prepočty francúzskej automobilky.

Problémy s neviditeľným autom

V našich končinách už takmer zabudnutá britská značka MG sa hlási o slovo s neviditeľným automobilom. Počiatočné komplikácie spojené s tým, že zákazníci nevedeli svoje autá nájsť, sa podarilo vyriešiť osadením klasického loga na prednú časť.

Pre viac radosti z jazdy

Lexus predstavil špeciálne sedadlo V-LCRO, ktoré zabezpečí intenzívnejšie spojenie človeka so strojom. Princíp je jednoduchý - sedadlo obsahuje silný magnet. Japonci pripúšťajú, že systém funguje iba vtedy, ak šofér má na sebe magnetický materiál. Malým nedostatkom je komplikované vystupovanie z auta.

Audi pre milovníkov ryže

Audi predstavilo zvláštnu verziu vlajkovej lode A8, určenú pre japonský trh. Japonci sú veľkí milovníci ryže, preto na zadných sedadlách pribudla špeciálna konzola na upevnenie hrnca. Vďaka prepracovanému prúdeniu horúceho vzduchu si v hrnci Hagama uvaríte tú najlepšiu ryžu. Na ovládanie jednotlivých režimov varenia slúži dotykový displej, ukotvený na prednom operadle.

Aby vám nevybili zuby

Mníchovská značka BMW na prvého apríla predviedla exkluzívny chránič na zuby pre hráčov ragby. "Špeciálne upravené chrániče zubov sú celé vyrobené z etylén-propylén-diénovej gumy, ktorá sa štandardne využíva na výrobu ochranných tesnení dverí všetkých modelov značky BMW. Vďaka uplatneniu technológií vyvinutých pre dezén pneumatík skvele držia. „Obličkové mriežky“, typické pre automobily BMW, poslúžia ako elegantné otvory na dýchanie," uviedlo BMW k svojmu novému vynálezu. 

Kuriéri by mali radosť

Zo spojenia Mercedes-AMG vždy vzíde výkonné a športovo ladené auto. Tentoraz konštruktéri siahli po úžitkovej dodávke Sprinter a upravili ju spôsobom sebe vlastným. Pod kapotu pribudol dvomi turbami dopovaný osemvalec s objemom 4,0 litra, dosahujúci výkon 370 kW (503 k) a najvyšší krútiaci moment 698 Nm. Silnému motoru sekunduje upravený podvozok a karoséria. Škoda, že Mercedes-AMG Sprinter S 63 existuje iba vo virtuálnej podobe a nevznikne z neho aspoň jeden prototyp.

Nissan vypína posilňovač riadenia

Nissan práve na prvého apríla rozšíril príplatkovú výbavu svojich modelov Qashqai a X-Trail o funkciu GYM. Je určená pre tých, ktorí nestíhajú chodiť do fitnes centra, ale chcú urobiť niečo pre svoju fyzičku. Stlačením príslušného tlačidla sa v aute vypne posilňovač riadenia, pedále začnú klásť väčší odpor, stuhne tiež kulisa radenia a okná sa už nebudú môcť spúšťať elektricky. Výrobca tvrdí, že najmä parkovanie v režime GYM sprostredkuje výborný tréning. Aplikácia GYM and GO, ktorá je súčasťou multimediálneho systému, ráta spálené kalórie. Týždenne ich vraj môžete spáliť približne 1415...

Dajte si kebab. V taxíku

Britská značka Vauxhall, ktorá predáva modely Opel, odhalila dodávku Vivaro Abra Kebabra. Auto je určené taxikárom a umožní im rozšíriť podnikanie o predaj obľúbeného kebabu. V zadnej časti je pripravené zariadenie na opekanie mäsa, lakťová opierka obsahuje misu na šalát a vo výbave nechýbajú ani dávkovače omáčky.

Môže byť Volkswagen Caddy ešte praktickejší?

Volkswagen sa pochválil úžitkovým Caddy Maxi Mini. Do 2,4 metra dlhého auta sa vraj zmestí iba šofér a jeho obed. O komerčnom úspechu novinky Nemci nepochybujú. Veria, že si ju automaticky vezmú zákazníci, kupujúci niektorý z väčších modelov. Niečo v štýle malých čokolád, umiestnených pri pokladniciach v supermarketoch, ktorým mnohí zákazníci nevedia odolať.

Farba podľa nálady

Britský importér áut značky Škoda vyrukoval s novou technológiou ShadeChange, určenou výhradne pre Fabiu. Princíp je jednoduchý, šofér si môže sfarbiť jednotlivé diely karosérie podľa aktuálnej nálady. Ide to úplne jednoducho, prostredníctvom dotykového displeja na stredovej konzole. Ako to funguje? Karoséria je údajne potiahnutá tenkou vrstvou novo objavenej látky Unobtainium. Stačí trochu elektriny, aby Unobtainium zmenilo farbu. Príplatok za prvoaprílovú doplnkovú výbavu vychádza na 500 libier a dostanete k nej aj farebné zliatinové disky kolies.

Škoda sa pustila do stavby lodí

O prvoaprílový žart sa pokúsilo aj marketingové oddelenie škodovky. Mladoboleslavská automobilka sa po novom pustila do stavby exkluzívnych lodí. Ako je pre značku Škoda typické, motorová jachta sa vyznačuje vysokou funkčnosťou a celým radom Simply Clever riešení. "Škoda VisionSea ponúka najväčší priestor pre nohy vo svojej triede a obrovské úložné priestory. Plávacie vesty sú umiestnené v praktických držiakoch pod sedadlami. Štandardná výbava okrem iného zahŕňa aj výškovo nastaviteľné a pravou kožou obšité kormidlo, dva nerezové držiaky fliaš s objemom 1,5 litra a odkladaciu priehradku pre tablet. Mimoriadne praktický je výklopný hák na vodné lyže. Hák možno odblokovať pomocou ovládacieho tlačidla v kokpite, vyklopiť ho a opäť sklopiť. Aby sa pri rýchlej jazde alebo silnom vlnobití predmety na palube nešmýkali, je možné ich pripevniť špeciálnymi cargo-prvkami alebo protišmykovými koberčekmi. Dobrý výhľad navyše zaručí jelenica s protiprachovým efektom, ktorá je založená v slnečnej clone.

Športová motorová jachta je vybavená najnovšou technológiou vonkajších závesných motorov a ako prvý model značky Škoda disponuje veľmi moderným hybridným pohonom. Neobmedzenú zábavu umožňuje preplňovaný benzínový motor s priamym vstrekovaním paliva s výkonom 132 kW/180 k a elektromotor s výkonom 198 kW/270 k. Tieto dva motory definujú nové meradlá, čo sa týka hmotnosti, kultivovanosti chodu a akcelerácie a v kombinácii so šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou (DSG), vyvinutou špeciálne pre hybridné modely, predstavujú ekologickú a zároveň dynamickú pohonnú jednotku. Škoda VisionSea na elektrický pohon prejde až 50 námorných míľ, celkový dojazd plavidla tvorí asi 980 námorných míľ," uvádza sa v tlačovej správe českej automobilky. 

Renault R-Kľúč

Renault inovuje spôsob, akým sa budeme dostávať do áut. Po bezkontaktných kartách predstavil R-Kľúč. Dodávať ho začne už čoskoro, ale len do najvyšších výbav!

Toyota pre "milionárov"

Toyota od tohtoročného apríla zavádza sedemciferné počítadlá kilometrov. Argumentuje spoľahlivosťou svojich modelov, ktoré bez problémov môžu najazdiť aj niekoľko miliónov kilometrov, starnúcim vozovým parkom a tiež tým, že majitelia absolvujú na svojich vozdlách stále dlhšie vzdialenosti. Najazdiť milión kilometrov tak nie je problém.  

Advertisement