Vw limited 1140x190  1

10 áut, ktoré najviac oslovili redaktorov Autožurnálu v roku 2016

Michal Karpat

Stalo sa pravidlom, že začiatkom nového roka sa zvykneme ohliadnuť za tým uplynulým a každý z našich redaktorov si zostaví vlastný rebríček desiatich TOP automobilov, ktoré ho najviac zaujali. Takže tu sú naše NAJ roka 2016.

Alfa Romeo Giulia

Svoj rebríček štartujem od prvého písmena abecedy. Alfa Romeo Giulia bola jednoznačne najočakávanejšou novinkou uplynulého roka, pretože práve tento model mal ukázať ako na tom talianska automobilka v skutočnosti je. A Giulia nesklamala. Taliani otvorili svoje automobilové srdce a na trh vypustili úžasné auto, ktoré prekonalo všetky očakávania. Pritom Giulia je ešte len predjedlo pred hlavným chodom v podobe prvého SUV značky, ktoré si hovorí Stelvio a na trh príde v polovici roka.

Ford Galaxy a Focus RS

Pokračujem písmenom F ako Ford. Od neho by som chcel vyzdvihnúť dve autá. Okrem Galaxy aj Focus RS, s ktorým sa naučí driftovať aj vaša stará mama. Prednosť ale dávam praktickejšiemu a pre mňa zmysluplnejšiemu Galaxy, ktorý posunul rodinné cestovanie na opäť vyššiu, až prémiovú úroveň.

Hyundai Ioniq

Medzi autá poháňané spaľovacími motormi nemôžem nezaradiť aj jeden elektromobil. Najmä vďaka stabilite batérii. Koľko kilometrov palubný počítač ráno „sľúbil“, toľko auto v skutočnosti prešlo (minimálne 200 km na nabitie). A pritom som ho skúšal v mínusových teplotách a vychutnával si všetok dostupný komfort, vrátane vyhrievania sedadla aj volantu. Elektromobilita v tejto podobe ma začína veľmi baviť a veľmi sa teším na klasický test.

Celý článok nájdete v aktuálnom vydaní Autožurnálu. Podporte našu prácu a za 1 € vám zašleme na email celé vydanie vo formáte PDF. Nové vydanie tak získate rýchlo a bez námahy, v pohodlí domova alebo kancelárie.